Zanim wybierzesz klinikę medycyny estetycznej… przeczytaj!

8 sierpnia 2018

Piękna, ale przede wszystkim bezpieczna! To powinna być dewiza wszystkich klinik medycyny estetycznej. Powstaje coraz więcej gabinetów oferujących zabiegi upiększające. Co proponują? Czy spełniają normy ustawowe? Czy nie zrobią Ci krzywdy?

Pytaniom nie ma końca, a są zasadne, ponieważ gabinet gabinetowi nie równy! Bierzemy dzisiaj pod lupę najważniejsze aspekty wyboru tej właściwej kliniki.

Czego boją się pacjentki?

Główne obawy dotyczą nienaturalnego efekty, bólu i powikłań związanych z zabiegiem. Ponieważ medycyna estetyczna w naszym kraju kojarzona jest głównie ze sztucznością, a samo poprawianie urody jest tematem tabu, pacjenci obawiają się negatywnej opinii otoczenia i wykluczenia.

Aż 73 proc. pacjentek o zabiegach nie mówi najbliższym. Znacznie mniej – 20 proc., nie ukrywa tego i przyznaje się, że z nich korzysta. Dla niektórych może brzmieć to zaskakująco – komentuje członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Jak uniknąć rozczarowania?

Kiedy rozważasz wykonanie zabiegu upiększającego „grubszego kalibru”, czyli takiego, który wymaga głębokiej ingerencji w skórę, powinnaś wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które pozwolą Ci dokonać dobrego wyboru. Pierwszym kryterium nie powinna być cena! Choć oferty są kuszące i na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć różnicy, warto zgłębić temat. Może się bowiem okazać, że kwas kwasowi nierówny, a osoba wykonująca zabieg, może nie mieć do tego odpowiednich kwalifikacji.

Najwięcej zagrożeń wiąże się z poszukiwaniem okazji. Pacjenci, którzy na portalach internetowych wyszukują ofert 80% tańszych, z reguły ponoszą dużo większe koszty niż w normalnym gabinecie. Nie ma możliwości prawidłowego przeprowadzenia zabiegu z użyciem preparatów do iniekcji z tak niską ceną, jakie pojawiają się w portalach ofertowych. Tutaj zawsze należy zastanowić się nad przyczyną tak niskiej ceny oferty – przestrzega ekspert PTMEiAA.

Ponieważ Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze, postaw na profesjonalistów i jakość!

Kryteria wyboru kliniki medycyny estetycznej

Jeżeli spoglądasz w lustro i jesteś przekonana, że czas najwyższy skorzystać z oferty medycyny estetycznej, wybierz mądrze! Oto kilka wytycznych, na które szczególnie powinnaś zwrócić uwagę.

1. Czy Klinika działa zgodnie z prawem?
To możesz sprawdzić nie wychodząc z domu. Pomoże Ci internet. Poszukaj informacji, czy wybrany gabinet posiada zezwolenia na prowadzenie działalności. Można to sprawdzić w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność. Placówki medyczne, a takimi są kliniki medycyny estetycznej, powinny dysponować odpowiednimi dopuszczeniami i licencjami, które są wystawiane przez właściwe organizacje medyczne oraz przez organy państwowe.

2. Czy zabiegi wykonuje lekarz?
Profesjonalna klinika medycyny estetycznej zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów. Dlatego zwróć uwagę na to, kto będzie wykonywał zabieg, którym jesteś zainteresowana.

Aby zweryfikować to, czy specjalista, do którego się udajemy, posiada odpowiednie kwalifikacje, warto sprawdzić, czy ukończył podyplomową szkołę w tym kierunku. Czy jest on lekarzem certyfikowanym przez stowarzyszenie zrzeszające lekarzy medycyny estetycznej, np. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – dodaje członek PTMEiAA.

Przepisy regulujące świadczenie usług z zakresu medycyny estetycznej wciąż są niedoprecyzowane. To powoduje, że taki gabinet może otworzyć w zasadzie każdy „Kowalski biznesu”. To duże pole do popisu na czarnym rynku kosmetycznym, gdzie zabiegi wykonują osoby bez kwalifikacji. Skutki zabiegu przeprowadzonego w gabinecie nie posiadającym odpowiedniego personelu medycznego bywają nie tylko mierne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia.

Dlaczego lekarz? Formalnie, to jedyna osoba, która zgodnie z regulacjami prawnymi może podczas zabiegu naruszyć granicę skórno-naskórkową. Tylko lekarze i pielęgniarki mogą dokonywać iniekcji. To oznacza, że zabiegi z użyciem botoksu czy kwasu hialuronowego, mogą wykonywać tylko oni.

Profesjonalne kliniki medycyny estetycznej zawsze oferują przedzabiegową konsultację. To spotkanie, podczas którego lekarz przeprowadza dokładny wywiad na temat Twojego stanu zdrowia, poznaje Twoje oczekiwania, przedstawia przeciwwskazania i ewentualne zagrożenia. Ponadto, doradzi odpowiednie dla Twojego typu skóry zabiegi medycyny estetycznej, wytłumaczy ich przebieg i rozplanuje je odpowiednio w czasie. Wszystko po to, byś poczuła się komfortowo i bezpiecznie. Przecież Twoje samopoczucie ma ogromne znaczenie!

3. Jakim sprzętem i preparatami dysponuje klinika medycyny estetycznej?
Pamiętaj, że nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie przeprowadzić zabiegu bez odpowiedniego sprzętu i preparatów. Zaplecze kosmetyczne i sprzętowe, to kolejny miernik jakości i profesjonalizmu gabinetu estetycznego. W dobie rynkowych podróbek warto mieć się na baczności. Gabinet lekarski powinien być wyposażony w szeroką gamę produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. W ofercie powinny się znaleźć kosmetyki i sprzęty przeznaczone dla różnych rodzajów skóry, schorzeń oraz te dedykowane do uwarunkowań anatomicznych twarzy.

Warto wiedzieć, że w samej Europie zarejestrowanych jest około 100 wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Drugie tyle to produkty niezarejestrowane, będące często niebezpiecznymi podróbkami. Dobre kliniki nie oszczędzają na materiałach i pracują na preparatach renomowanych firm. Dzięki temu, efekty zabiegów prezentują się naturalnie, a Ty nie jesteś narażona na niebezpieczne skutki uboczne.

Na rynku jest bardzo dużo preparatów niezarejestrowanych, pochodzących z Azji. Istnieją również podróbki preparatów markowych. Kilka lat temu dystrybutor jednego z popularniejszych na świecie preparatów kwasu hialuronowego kupił w Polsce na znanym portalu aukcyjnym produkt z ich logo. Była to pochodząca z Azji podróbka. Preparat został wysłany do laboratorium do analizy, która wykazała, że zawiera on duże stężenia szkodliwych substancji – mówi członek zarządu PTMEiAA.

Poza wypełniaczami, warto poruszyć temat sprzętu. Prym w zabiegach estetycznych wiodą lasery. Technologia goni technologię, a obietnicom nie ma końca. Zachęcamy, abyś zorientowała się, czy sprzęty dostępne w klinice nie są przestarzałe, co mówi o nich producent i jaką mają opinię na rynku. Dobry laser w ręku fachowca czyni cuda.

4. Czy w gabinecie panuje intymna i przyjemna atmosfera?
Kiedy już wiesz, że klinika spełnia normy bezpieczeństwa, dysponuje dobrym sprzętem, zatrudnia specjalistów warto zwrócić uwagę na aspekty estetyczne. Miejsce, które wybierzesz, powinno stwarzać warunki do odprężenia i relaksu. To kwestia bardzo indywidualna i warto, abyś wybrała otoczenie, które sprawi, że będziesz czuła się wyjątkowo. Dobrze, jeżeli ‘poprawianie urody’ idzie w parze z poprawą samopoczucia. Dla wielu kobiet to chwila luksusu, oderwania się od obowiązków dnia codziennego, zarezerwowana tylko dla siebie. Nie powinnaś pozwolić, by cokolwiek ją zakłóciło!

W osiągnięciu duchowej rozkoszy i spokoju pomoże Ci estetyczny wygląd kliniki, porządek i eteryczność. Dla klinik jest nie lada wyzwaniem połączenie sterylności z przytulnością.

Takim gabinetom mówimy „nie”

Już wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając klinikę medycyny estetycznej. Pewnie będziesz bardziej czujna i przeanalizujesz dokładnie ofertę różnych miejsc.

W ramach podsumowania, podkreślamy, co powinno Cię skłonić do definitywnego odrzucenia gabinetu medycyny estetycznej.

  • brak licencji i certyfikatów
  • brak lekarzy i kosmetologów z odpowiednimi upoważnieniami
  • bardzo ograniczona liczba zabiegów
  • nietypowe, pochodzące z niewiadomych źródeł preparaty lub całkowity brak informacji o produktach, na których pracuje gabinet
  • ceny znacząco niższe od konkurencji
  • brak informacji o wskazaniach, przebiegu i postępowaniu po zabiegu
  • brak informacji o przeciwwskazaniach czy możliwych skutkach niepożądanych

Wybierz mądrze – będziesz bezpieczna, a efekt spektakularny

Jedyny sposób na uchronienie się przed poważnymi powikłaniami, jest wybieranie Kliniki, w której uzyskasz kompleksową informację na temat kwalifikacji personelu oraz stosowanych preparatach. Postaw na produkty znanych marek, ponieważ te posiadają odpowiednie atesty. Często posiadają też potwierdzone w badaniach laboratoryjnych czy klinicznych efekty działania. Nie bój się pytać! Profesjonalna klinika, która nie posiada kompleksów, odpowie na wszystkie pytania z przyjemnością. Masz prawo wiedzieć, w czyje ręce oddajesz swoje zdrowie i urodę!

 


Szukasz kliniki medycyny estetycznej, która spełnia wszystkie te kryteria? Zapraszamy do Lipoline!
Umów się na wizytę z lekarzem medycyny estetycznej Lipoline!
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl