Lipotransfer

Twój własny tłuszcz powiększy piersi, wypełni usta i wygładzi zmarszczki. 

Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.

Wykorzystujemy zaawansowany system odseparowywania komórek tłuszczowych ADIVIVETM. Zastosowana w ADIVIVETM technologia FPU (Fat Processing Unit), umożliwia pozyskanie wysokiej jakości koncentratu młodych, pełnowartościowych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych. W procesie separacji z materiału tłuszczowego wyodrębnione zostają trzy frakcje. Pierwsze dwie, czyli płyn znieczulający oraz krew, a także stare, uszkodzone komórki tłuszczowe, zostają wyeliminowane. Trzecia frakcja to nasz „ELIKSIR MŁODOŚCI” wykorzystywany do przeszczepu, czyli najsilniejsze, młode komórki tłuszczowe i komórki macierzyste.

System separacji tkanki tłuszczowej ADIVIVETM gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo przeszczepu. ADIVIVETM jako pierwszy na świecie, otrzymał amerykański atest FDA.

Wskazania do lipotransferu

Lipotransfer to propozycja dla osób, które chcą w naturalny sposób wymodelować swoje ciało, pozbyć się ubytków oraz zredukować oznaki starzenia. Wypełniacz w postaci tłuszczu może być bezpiecznie stosowany na wszystkie partie ciała.

Twarz

 • Zmarszczki i bruzdy
 • Utrata owalu twarzy
 • Ubytki objętości policzków
 • Opadnięte policzki tzw. chomiki
 • Asymetria twarzy
 • Korekta kształtu ust
 • Powiększanie ust
 • Wiotkość skóry
 • Blizny zanikowe

Ciało

 • Modelowanie sylwetki
 • Powiększanie piersi
 • Asymetria piersi
 • Odbudowa naturalnej tkanki po usunięciu implantów
 • Rekonstrukcja piersi po mastektomii
 • Powiększanie i unoszenie pośladków
 • Wiotkość skóry dłoni
 • Ubytki skórne, nierówności i blizny

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej stanowi naturalną i bezpieczną alternatywę dla sztucznych implantów i wypełniaczy. Lipotransfer polecany jest więc szczególnie alergikom, gdyż nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki.

Przebieg lipotransferu 

Zabieg lipotransferu odbywa się w Szpitalu Lipoline, w warunkach sali operacyjnej. Blok operacyjny wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt zabiegowy i anestezjologiczny oraz salę wybudzeń. Pacjent pozostaje pod fachową opieką lekarzy oraz personelu medycznego, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebieg zabiegu.

Procedura zabiegowa przebiega w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy specjalnych kaniul, zostanie pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Zwykle jest to brzuch, biodra lub uda. Następnie materiał tłuszczowy zostanie poddany separacji zaawansowaną technologicznie metodą AdiviveTM. W rezultacie uzyskamy koncentrat zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste.Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który zostanie wszczepiony bezpośrednio w miejsce docelowe.

Cała procedura zabiegowa odbywa się w ciągu jednego dnia. Również tego samego dnia pacjent wraca do domu.

Efekt lipotransferu

Przeszczepione młode komórki tłuszczowe bez trudu unaczyniają się i zaczynają funkcjonować jak pozostałe, dając naturalny efekt wypełnienia. Mechenzymalne komórki macierzyste posiadają natomiast zdolność nieograniczonej liczby podziałów (samoodnawiania) i różnicowania do innych typów komórek. W ten sposób aktywują procesy naprawcze i regeneracyjne w obrębie tkanek.

Pierwsze efekty w postaci wypełnienia, zmiany kształtu, odbudowy ubytków oraz odnowy i wygładzenia skóry, widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Tłuszcz jest jednak materiałem ulegającym naturalnej absorpcji, dlatego efekt widoczny w dniu zabiegu, w kolejnych miesiącach ulegnie osłabieniu. To, jaka część przeszczepionego materiału zostanie wchłonięta, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.

Dla uzyskania optymalnego rezultatu, zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-12 miesięcy. Ostateczny efekt wypełnienia jest trwały.

Koszt lipotransferu

Piersi 8900 zł + koszt pobrania
Twarz 5 000 zł + koszt pobrania
Dłonie 5 500 zł + koszt pobrania
Pośladki 6 700 zł + koszt pobrania
Znieczulenie ogólne 1 000 zł
Opieka całodobowa 1 000 zł
Ceny uwzględniają znieczulenie miejscowe i ubranie uciskowe.

Czas zabiegu
60-180 min
Czas rekonwalescencji
ok. 14 dni
Liczba zabiegów
1-3
Wykonuje
lekarz
Rodzaj znieczulenia
miejscowe/ogólne

Złap okazję!

Chcę być na bieżąco z ofertami specjalnymi
Akceptuję politykę prywatności (https://lipoline.pl/polityka-prywatnosci/)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Gyncentrum Sp. z o.o. "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

UMÓW SIĘ
NA WIZYTĘ

ON-LINE

ZOBACZ RÓWNIEŻ