Liposukcja liposukcji nierówna

18 września 2017

Atrakcyjna sylwetka zawsze będzie na piedestale kobiecych pragnień. Niektóre z nas mogą cieszyć się „dobrymi genami” i naturalną talią osy. Inne, chcąc osiągnąć ten cel, spędzają godziny na siłowni i stosują drakońskie diety. Która z nas nie zna tego uczucia? Niestety nie zawsze ze spodziewanym efektem. Dodatkowo liczne obowiązki domowe, praca zawodowa, stresujące sytuacje czy złe nawyki żywieniowe mogą oddalać nas od wymarzonej sylwetki. Czy wówczas należy rezygnować z dążenia do celu? Dzięki Lipoline, nie!

Współczesna medycyna estetyczna pozwala bezpiecznie i szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeżeli liposukcja kojarzy Ci się ze skalpelem i długą rekonwalescencją, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Liposukcja laserowa jest odpowiedzią na oczekiwania wymagających kobiet, dla których bezpieczeństwo i mała inwazyjność zabiegu są równie ważnymi kryteriami, co upragniona sylwetka. O ile tradycyjna liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, wykonywanym w pełnym znieczuleniu, z obowiązkową hospitalizacją, tak liposukcja laserowa to zabieg, po którym już następnego dnia wrócisz do codziennych aktywności. Poniżej porównujemy te dwie metody usuwania tkanki tłuszczowej.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa to metoda bezoperacyjna, która odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa od 20 do 60 minut i nie wiąże się z dyskomfortem i komplikacjami wynikającymi z narkozy. Jest bezbolesny.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Jeszcze tego samego dnia będziesz mogła wrócić do domu a w kolejnym do aktywności zawodowej i codziennych obowiązków.
W trakcie zabiegu lekarz wykonuje minimalne nacięcie ok. 2 mm, praktycznie niewidoczne dla oka ludzkiego i niepozostawiające blizn.

Liposukcja laserowa polega na wprowadzeniu sondy, która nakierowuje strumień lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu nie ingeruje się w naczynia krwionośne, przez co ryzyko powikłań jest minimalne.

Znaczącą zmianę sylwetki zauważysz zaraz po zabiegu, te finalne po kilku tygodniach. Z każdym dniem będziesz wyglądać coraz lepiej! Nowoczesne lasery równolegle z usuwaniem tłuszczu odbudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra pozostaje napięta.

Liposukcja tradycyjna

To zabieg operacyjny, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Jak każdy tego typu zabieg wiąże się z hospitalizacją. W zależności od przypadku i wskazań lekarza Pacjentka pozostaje w szpitalu przez kilka dni.

Długi czas rekonwalescencji. Powrót do codziennych czynności i zwykłego trybu życia możliwy jest po ok. dwóch tygodniach.

Ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków wzrasta wraz ze wzrostem powierzchni ciała poddawanej odsysaniu tłuszczu. Największym zagrożeniem jest zator tłuszczowy, który może przyczynić się do powstania zatorowości płucnej, zagrażającej życiu.

Na efekty trzeba czekać. Liposukcja pozostawia ślady w postaci zasinień i obrzęków, które zanikają w różnym tempie. Zanim dostrzeżesz zredukowane obwody, przez kilka tygodni oglądasz pooperacyjne pamiątki…

Efekt obwisłej skóry – skóra po odessaniu tkanki tłuszczowej może być zwiotczała i nie prezentować się estetycznie. Można to porównać do efektów odchudzania, które nie są wspierane ćwiczeniami.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zarówno chirurgia, jak i kosmetyka estetyczna oferują coraz nowsze sposoby wyszczuplania i ujędrniania sylwetki. Każda z metod wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego ważne jest, aby zasięgać porady bezpośrednio u specjalisty. To najlepszy sposób, aby poznać przeciwwskazania i ewentualne zagrożenia związane z zabiegiem liposukcji. Powyższe porównanie wskazuje, że liposukcja laserowa nie jest obarczona takimi zagrożeniami, jak tradycyjny zabieg liposukcji.

Liposukcja laserowa jest zawsze zaskoczeniem dla pacjentek, które kojarzą odsysanie tłuszczu przede wszystkim ze skalpelem i krwią. Panie poznając opcję liposukcji laserowej są zachęcone tym, że zabieg przebiega dość szybko, bezboleśnie, a efekty są porównywane.

Tradycyjna liposukcja, czyli operacyjne usuwanie tłuszczu, wiąże się z dużą ingerencją chirurgiczną, a co za tym idzie wzrasta również ryzyko ewentualnych powikłań po zabiegu. Dlatego też zastosowanie nowoczesnych laserów do zabiegów modelowania sylwetki oznacza całkiem nową jakość przeprowadzana zabiegu zarówno dla lekarza, jak również dla Pacjentki.

Decydując się więc na zabieg wymodelowania sylwetki, warto rozróżnić te dwie metody liposukcji i zapytać specjalistę, którą z nich można zastosować w Twoim przypadku.

Laserowe odsysanie tłuszczu – jak przebiega zabieg?

Znasz już podstawowe zalety liposukcji laserowej. Interesuje Cię pewnie, jaka jest procedura i na czym dokładnie polega zbieg. Liposukcja zawsze poprzedzona jest szczegółowym postępowaniem kwalifikacyjnym. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz zleca wymagane badania. Od wyników badań zależy bowiem, czy w ogóle dojdzie do zabiegu. Specjalista dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki, by upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, od wymarzonej sylwetki dzielą Cię kwadranse!

W dalszej kolejności, lekarz obrysowuje obszar zabiegowy i wykonuje zdjęcia całej sylwetki oraz partii ciała, która zostanie poddana zabiegowi. Również po co, abyś mogła porównać efekt przed i po. Liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest bezpośrednio przed zabiegiem. Następnym etapem zabiegu jest wykonanie niewielkiego nacięcia (ok. 2 mm), przez które wprowadzana jest sonda. Wraz z nią lekarz nakierowuje strumień lasera na tkankę tłuszczową, która jest rozgrzewana i rozpuszczana. Tłuszcz zostaje odessany za pomocą specjalnej końcówki. Nowoczesne lasery, takie jak Palomar SlimLipo 3D, są wyposażone w dodatkową falę, której działanie odbudowuje włókna kolagenowe. W rezultacie skóra po zabiegu pozostaje wzmocniona i napięta. Dzięki temu nie musisz się obawiać efektu „obwisłej skóry”.

Po zakończonym zabiegu, przez okres ok. 2 tygodni, powinnaś nosić specjalne ubranie uciskowe. Co ważne, już następnego dnia po zabiegu możesz powrócić do swoich codziennych obowiązków i zwykłych aktywności. Pierwsze efekty zauważysz od razu po zabiegu. Z każdym kolejnym dniem Twoja sylwetka będzie się prezentować coraz lepiej, a efekt finalny widoczny będzie po ok. 3 – 4 tygodniach po liposukcji laserowej.

Liposukcja laserowa w Lipoline

Liposukcja laserowa rzuca nowe światło na zabiegi odsysania tkanki tłuszczowej. To innowacyjne rozwiązanie jest szansą na pożegnanie się z nielubianą oponką, podwójnym podbródkiem, bryczesami itp. Osoby zdecydowane na zabieg, powinny zapoznać się z możliwymi do osiągnięcia efektami, wszystkimi za i przeciw wybranej metody. W Lipoline kładziemy nacisk na edukację i szczegółową prezentację poszczególnych zabiegów naszym pacjentom. Pacjentki konsultowane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, zdobywanym również na zachodnich rynkach.

Liposukcja laserowa to bezpieczna alternatywa, która staje się coraz popularniejsza, nie tylko wśród celebrytów. Być może to zabieg, który również Tobie pozwoli pozbyć się kompleksów i cieszyć się ładną sylwetką.

 


Zainteresował Cię ten zabieg?
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl