3 zabiegi laserowe, które warto wykonać jesienią

26 października 2017

Starzejąca się skóra dla wielu osób jest przyczyną kompleksów. Z wiekiem pojawiają się przebarwienia, zmarszczki, a twarz traci dotychczasowy kontur. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, zwłaszcza technologii laserowej, można odzyskać młodzieńczy wygląd i pozbyć się kompleksów.

Lasery pozwalają na szybkie, bezpieczne i bezbolesne usunięcie niedoskonałości, praktycznie ze wszystkich obszarów ciała. Ich działanie, najogólniej rzecz ujmując, sprowadza się na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, by pobudzić procesy produkcji kolagenu. W zależności od oczekiwań pacjenta, dobiera się najlepszy zabieg, oraz liczbę potrzebnych serii.

Jesień to okres szczególnie sprzyjający zabiegom laserowym, których nie zaleca się wykonywać w okresie wakacyjnym. Skóra po zabiegach nie powinna być bowiem eksponowana na promienie słoneczne. Które z zabiegów laserowych najlepiej wykonać na powitanie jesieni?

Laserowe usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są najbardziej widoczną oznaką starzenia się skóry. Zdradzają wiek i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Zmarszczki to prawdziwa zmora i jeden z największych kompleksów kobiet. Należy rozróżnić rodzaje starzenia się skóry. Pierwsze, to naturalne, wynikające z wieku i drugie – fotostarzenie. Pojawia się wskutek promieniowania słonecznego, które degeneruje skórę i pozbawia jej elastyczności. Na domiar złego, sprawia, że zmarszczki są wyeksponowane bardziej niż kiedykolwiek!

Jeśli zależy Ci, aby przywrócić skórze młody wygląd, a jednocześnie chcesz uniknąć inwazyjnych metod, takich jak ostrzykiwanie botoksem, zabiegi laserowe stanowią ciekawą alternatywą. Szczegónie warte polecenia są zabiegi laserowe wykonywane nieablacyjnym laserem Q-Switched oraz zabieg Clear Lift. Ich zadaniem jest redukcja zmarszczek, bruzd oraz poprawa konturu i elastyczności skóry twarzy. Ten nieinwazyjny lifting polega na zamierzonym wywołaniu mikrouszkodzeń naskórka, który stymuluje procesy odnowy skóry.

Jaki jest efekt laserowego usuwania zmarszczek? Skóra po zabiegu staje się napięta i zagęszczona, a co najważniejsze, objawy starzenia znacznie mniej widoczne. Wzmożona produkcja kolagenu i obkurczenie tkanek sprawia, że skóra po zabiegu jest gładka, napięta oraz bardziej promienna. W ten sposób skutecznie poradzimy sobie z redukcją tzw. kurzych łapek, zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo-wargowych i wielu innych oznak starzenia się skóry.

Jaka jest różnica między laserem ablacyjnym a nieablacyjnym? Lasery ablacyjne, zawsze uszkadzają naskórek! Zabiegi wykonywane tym rodzajem lasera są bardziej agresywane, efekty szybsze, ale również ryzyko efektów ubocznych i powikłań większe. Lasery nieablacyjne są mniej inwazycje i minimalnie naruszają strukturę naskórka. Skóra jest podgrzewana od wewnątrz, bez naruszania zewnętrznej warstwy. Dzięki temu czas gojenia jest nieporównywalnie krótszy, a efekty widoczne.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania zmarszczek?Zabieg trwa 15-30 minut i jest bezbolesny. Co ważne, z zabiegu mogą skorzystać Panie o wszystkich fototypach skóry. Jak po każdym zabiegu z użyciem lasera skórę twarzy należy natłuszczać, unikać słońca, stosować kremy z wysokim filtrem oraz unikać zabiegów podrażniających skórę.

Laserowe usuwanie przebarwień

Po wakacjach zauważyłaś przebarwienia na skórze? A może te dotychczasowe są bardziej wyeksponowane? To być może efekt intensywnej ekspozycji na słońce. Powoduje ona nadprodukcję melaniny, czyli barwnika, który odpowiada za kolor naszej skóry. Jesień to idealny czas na pozbycie się przebarwień. Pomoże Ci w tym laser ze specjalnym rodzajem głowicy. Laser Alma Harmony PRO- Dye-VL wykorzystuje technologię, która skutecznie usuwa zmiany pigmentacyjne.

Jaki jest efekt laserowego usuwania przebarwień? Laser pozwali Ci całkowicie pozbyć się przebarwień posłonecznych, plam starczych, ostudy, piegów, a także zmian naczyniowych czy trądziku różowatego. Koloryt skóry będzie wyrównany i jednolity.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień? Cała procedura trwa 20-40 minut i jest praktycznie bezbolesna. Pierwsze rezultaty są widoczne po pierwszym zabiegu, ale dla pełnego efektu warto zabieg powtórzyć 4-6 razy w odstępach 3-4 tygodni.

Jakie są dodatkowe możliwości lasera z głowicą Dye-VL? Ten sam laser, który stosujemy przy redukcji przebarwień, doskonale sprawdzi się także w terapii rumienia i pękających naczynek.
Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Pamiętaj tylko o 7-dniowej rezygnacji z sauny, ćwiczeń fizycznych i basenu.

Laserowe usuwanie rozstępów

Czy wiesz, że nie jesteś skazana na rozstępy do końca życia? Kiedy kremy i masaże zawiodły, laserowe usuwanie rozstępów jest ratunkiem. Warto wiedzieć, co jest przyczyną powstawania rozstępów. Przede wszystkim gwałtowne rozciąganie się skóry, które uszkadza włókna elastynowe oraz kolagenowe. W rezultacie tworzą się charakterystyczne czerwone pasma na skórze m.in. brzucha, ud, pośladków, piersi lub ramion. Z czasem te zmiany bledną, jednak nadal są widoczne. Większość kobiet styka się z problemem rozstępów w trakcie ciąży. Ale nie tylko! Występują one u kobiet po menopauzie, nastolatków w okresie dojrzewania oraz osób z dużymi wahaniami wagi czy stosujących leki sterydowe.

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów? Laserowo! Zabieg usuwania rozstępów laserem Alma Harmony powoduje przywrócenie elastyczności i redukcję nierówności na wybranych partiach ciała.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania rozstępów? Czy znane jest Ci pojęcie resurfacingu skóry? Warto je znać, szczególnie w kontekście zabiegów laserowych. Resurfacing skóry polega na celowym i kontrolowanym wytwarzaniu siateczki mikrouszkodzeń skóry. Światło lasera podnosi temperaturę i odparowuje w skórze mikrokanaliki, które obejmują warstwę naskórka. Następnie mikrokanaliki stymulują skórę do wzmożonej pracy oraz regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. W ten sposób uaktywniają się procesy regeneracji danego obszaru, a skóra staje się gładka i jędrna.

Jakie są efekty laserowego usuwania rozstępów? Pierwsze rezultaty są widoczne po 4-5 tygodniach od zabiegu, ponieważ tyle trwa pełna regeneracja skóry. Po tym czasie skóra jest wyraźnie gładsza i napięta, pozbawiona nierówności i blizn. W przypadku rozstępów są to efekty trwałe. Zabieg jest mało inwazyjny. Po samej procedurze na skórze widoczne są delikatne strupki, które ulegają naturalnemu wygojeniu.

 

Lasery szybko, bezpiecznie i skutecznie pozwolą Ci pozbyć się nielubianych oznak starzenia, przebarwień czy rozstępów. Decydując się na zabieg, warto zorientować się, z jakich technologii korzysta specjalista wykonujący zabieg. W Klinice Lipoline pacjentki mają dostęp do jednego z najnowocześniejszych na świecie systemów laserowych – Alma Harmony. Dbamy nie tylko o piękną skórę, ale i lepsze samopoczucie naszych Pacjentów.

 


Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Chciałabyś wybrać najlepszy dla siebie?
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl