Top 5 zabiegów, które pokocha skóra kobiety 40+

16 stycznia 2018

Jeszcze nie tak dawno hucznie obchodziłaś swoje 30. urodziny, a dziś…mądrzejsza życiowo, pewna siebie, u szczytu kariery zawodowej wchodzisz w czwartą dekadę swojego życia. Mimo, że wciąż czujesz się jakbyś miała 20 lat, spoglądając w lustro dostrzegasz zmiany w wyglądzie, zdradzające Twój wiek metrykalny. Po 40. roku życia skutki starzenia się skóry zaczynają przybierać na sile.

Utrwalone zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, utrata jędrności skóry, opadające policzki, utrata owalu twarzy i przebarwienia to problemy, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Wprawdzie nie da się oszukać natury, ale można spowolnić proces starzenia się skóry i zminimalizować jego skutki. Dowiedz się, czego potrzebuje skóra 40-latki i jak ją pielęgnować.

Kondycja skóry po 40-stce

Wygląd skóry 40-latki w znacznej mierze zdeterminowany jest dotychczasowym trybem życia oraz stosowanymi przez lata nawykami pielęgnacyjnymi. Stres, dieta, używki, nadmiern opalanie, nieodpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, a także niewłaściwa pielęgnacja skóry mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry.

Po 40-stym roku życia wewnątrz skóry zachodzą także gwałtowne przemiany, negatywnie wpływające jej stan oraz wygląd. Włókna kolagenowe stają się coraz bardziej kruche, ubywa lipidów i ceramidów, rozluźnia się warstwa rogowa naskórka. W efekcie skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność. Jest też cieńsza i gorzej nawilżona, a zmarszczki głębsze i bardziej widoczne. Przyczyną jest zbliżająca się menopauza i związane z nią zmiany hormonalne. W naszym organizmie zaczyna bowiem brakować estrogenów (żeńskich hormonów), od których w dużej mierze zależy dobra kondycja skóry.

Czego potrzebuje skóra 40+?

Niezmiennie, podstawą pielęgnacji skóry 40+ jest oczyszczanie. Jak najszybciej powinnaś także zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone dla skóry dojrzałej. Ich głównym celem będzie teraz intensywne nawilżanie i stymulacja procesów odnowy. Powinny zatem zawierać składniki aktywne, takie jak:

  • Peptydy
  • Ceramidy
  • Koenzym Q10
  • Retinol
  • Kompleks witamin: A, C i E
  • Kwas hialuronowy

W Twojej kosmetyczce na stałe powinien zagościć odpowiednio dobrany krem na dzień i na noc, a także ujędrniający i napinający krem pod oczy. Nie zapomnij również o ochronie przeciwsłonecznej. Jeśli do tej pory nie korzystałaś z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, to najwyższy czas, aby o tym pomyśleć!

Oto 5 zabiegów, z których warto skorzystać po 40-stce

Laserowe usuwanie przebarwień

Zmiany hormonalne towarzyszące kobietom po 40. roku życia przyczyniają się do powstawa-nia uciążliwych przebarwień. Szukasz metody, która szybko i skutecznie poradzi sobie z prze-barwieniami? Laseroterapia, to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania każdego typu zmian. Laser oddziałuje na przebarwienia poprzez rozgrzanie melaniny (barwnik skóry) do temperatury, w której ulega uszkodzeniu. Następnie, organizm pozbywa się uszkodzonych komórek barwnikowych. Laser oddziałuje wyłącznie na melaninę. Nie ma więc ryzyka uszkodzenia okolicznej skóry. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją, a po około dwóch tygodniach zanikają. Zabiegi laserowe polecane są szczególnie w przypadku głębokich i trudnych do usunięcia przebarwień np. melasma.

W klinice Lipoline wykorzystujemy laser Q-Switch (Nd:YAG) Alma Harmony. Laser wyposażony jest w dwie długości fale: 1064 nm do usuwania ciemnych barwników oraz 532 nm skuteczną przy czerwonym, pomarańczowym i żółtym barwniku. Laser Alma Harmony Q-Switch Nd:YAG skutecznie radzi sobie z trudnymi i głębokimi przebarwieniami. Doskonale sprawdza się również w walce z rozstępami i bliznami oraz liftingiem skóry. Wykorzystywany jest także do usuwania tatuaży i makijażu permanentnego.

Liposukcja laserowa

Nie zmieniając nawyków żywieniowych zaczynasz tyć? Do tego coraz trudniej przychodzi Ci zrzucenie nadprogramowych kilogramów? Winne temu są zmiany hormonalne i spowolnienie metabolizmu, do których dochodzi po 40. roku życia.

Rozwiązaniem Twoich problemów może być liposukcja laserowa. Ta nieinwazyjna metoda szybko i skutecznie usuwa, oporną na dietę i ćwiczenia, tkankę tłuszczową. Liposukcja laserowa polega na rozpuszczeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie nagromadziło się jej zbyt wiele. To jednak coś więcej niż tradycyjne odessanie tłuszczu. Wyobraź sobie, że pozbywasz się niechcianego tłuszczu, a jednocześnie Twoja skóra staje się wzmocniona i napięta. Jest to efekt termoliftingu, który powoduje obkurczenie skóry i wzmocnienie tkanek. Dzięki temu nie musisz obawiać się efektu „obwisłej skóry”, charakterystycznego dla tradycyjnej liposukcji. Co więcej, zabieg liposukcji laserowej, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta może być zastosowane znieczulenie ogólne krótkotrwałe.

Bezpośrednio po zabiegu, przy braku przeciwwskazań, pacjent może wrócić do domu. Po dwóch dniach może także powrócić codziennych czynności. Pierwsze efekty zauważyć można zaraz po zabiegu. Na końcowy rezultat trzeba poczekać około 3-4 tygodni.

Nici liftingujące

Z wiekiem zmieniają się rysy twarzy, jej owal zaciera się, a na skórze tworzą się głębokie zmarszczki i bruzdy.

Rozwiązaniem dla tych problemów są nici liftingujące PDO. Jaki jest mechanizm działania nici liftingujących? Z jednej strony działają mechanicznie, tworząc „rusztowanie” dla opadających tkanek. Już w momencie wprowadzenia nici pod skórę, unoszą ją i napinają. W rezultacie rysy twarzy zostają wygładzone, a owal twarzy przywrócony. Z drugiej strony mamy do czynienia z długotrwałą stymulacją komórek do produkcji nowego kolagenu.

Efekt – zagęszczenie, wzmocnienie oraz poprawa sprężystości i elastyczności skóry. Mimo, że wchłonięcie nici trwa kilka miesięcy, efektem ich działania można cieszyć się nawet do 2 lat. W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu, zabieg nie wymaga użycia skalpela, ani długiej rekonwalescencji.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi oraz czynników wzrostu, które w dużej mierze odpowiadają za procesy naprawcze w poszczególnych warstwach skóry. Ogromną zaletą zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest nieinwazyjność zabiegu i bezpieczeństwo. Bazuje on bowiem na naturalnym surowcu, którego źródłem jest własna krew pacjenta.

Zabieg polega na iniekcji uzyskanego koncentratu bogatopłytkowego bezpośrednio w głębokie warstwy skóry. W ten sposób pominięta zostaje bariera naskórkowa, która utrudnia przenikanie większości kosmetyków. Osocze bogatopłytkowe działa biostymulująco i pobudzająco na procesy odnowy skóry. Aktywuje namnażanie i dojrzewanie komórek skóry, poprawia mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu. Przyspieszony zostaje proces odnowy skóry, która zostaje wzmocniona i intensywnie nawilżona. Poprawia się też jej napięcie i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone.

Gładsza, odmłodzona i pełna blasku skóra to efekt, który osiągniesz dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym.

Peeling medyczny

Oczyszczanie i regularne złuszczanie naskórka to klucz do zdrowej, młodo wyglądającej cery.

Peeling medyczny polega na kontrolowanym złuszczaniu martwego naskórka oraz głębszych warstw skóry, za pomocą substancji chemicznych. Substancje te przenikają w głąb skóry i stymulują odbudowę kolagenu i elastyny. Mobilizują również skórę do odnowy i regeneracji.

Peeling medyczny doskonale sprawdza się jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej i terapii depigmentacyjnej. Już po pierwszym zabiegu skóra jest dogłębnie oczyszczona i rozświetlona. Wykonując serię zabiegów zyskasz efekt odmłodzenia, zwalczysz niedoskonałości skórne, wygładzisz skórę, zredukujesz przebarwienia i blizny.

 


Zainteresował Cię któryś z zabiegów?
Chciałabyś wybrać najlepszy dla Twojej skóry?
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl