Naturalne powiększenie biustu – czy to możliwe?

9 września 2021

Duży, jędrny biust jest marzeniem wielu kobiet. Część z nich w tym celu decyduje się na zabieg chirurgiczny, czyli wszczepienie implantów. Jest to jednak rozwiązanie dość kosztowne i jak każda operacja wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne powiększenie biustu. Jeśli chcesz je poznać, przeczytaj ten artykuł!

Ćwiczenia klatki piersiowej sposobem na naturalne powiększenie biustu

Od razu doprecyzujmy, ćwicząc mięśnie klatki piersiowej, nie zwiększysz rozmiaru swojego biustu. Ale możesz go ujędrnić i nieco podnieść, dzięki czemu będzie prezentował się dużo lepiej. Jak to możliwe? Otóż musisz wiedzieć, że piersi zbudowane są z dwóch rodzajów tkanek: tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej. Występują one w różnej proporcji w zależności od wieku, poziomu hormonów czy masy ciała. Ponadto klatka piersiowa wyposażona jest w dwa mięśnie – mięsień piersiowy większy i mięsień piersiowy mniejszy. I to właśnie te mięśnie warto ćwiczyć, by poprawić wygląd swoich piersi.

W naturalnym powiększeniu biustu pomoże…masaż…

Piersi oczywiście! Podobnie jak ćwiczenia klatki piersiowej, masaż nie sprawi że Twoje piersi z „małego B” urosną nagle do rozmiaru „D”. Jednak spowoduje, że skóra na nich będzie bardziej jędrna i elastyczna, przez co biust zacznie wyglądać po prostu atrakcyjniej. Już nie mówiąc o tym, że taki masaż zrelaksuje Cię i odpręży. Przy okazji połączysz przyjemne z pożytecznym. Masaż piersi może bowiem pomóc w wychwyceniu niepokojących zmian w piersiach, w tym guzków czy grudek, których obecność może świadczyć o chorobie nowotworowej.

Zastanawiasz się, jak naturalnie powiększyć biust? Potraktuj go zimną wodą!

Masaż nie jest jedynym zabiegiem o działaniu ujędrniającym. Zbliżony efekt uzyskasz, robiąc swoim piersiom zimny prysznic. Woda o niskiej temperaturze pobudza mikrokrążenie i ujędrnia skórę, nadając piersiom ładniejszy wygląd. Oczywiście nie chodzi o to, abyś od teraz już zawsze myła się w zimnej wodzie. Zmniejsz jej temperaturę dopiero pod sam koniec kąpieli.

A co z tabletkami i kremami? Czy pomagają naturalnie powiększyć biust?

Wiele kobiet chcących naturalnie powiększyć biust sięga po różnego typu preparaty dostępne w aptekach, w tym kremy i tabletki. Jest to najszybsza i najprostsza metoda na naturalne powiększenie biustu, ale czy bezpieczna i dająca efekty? Tabletki na powiększenie piersi najczęściej stanowią kompozycję różnych ziół. Znajdziemy w nich m.in. kozieradkę, czarnuszkę, koper włoski, mniszek lekarski czy palmę sabałową. Ale ponieważ oddziałują one bezpośrednio na gospodarkę hormonalną, należy je stosować z głową, a już na pewno po konsultacji z lekarzem.

Panie marzące o pięknym biuście jako uzupełnienie terapii często stosują także kremy. Zawierają one w swoim składzie wiele różnych składników (cześć z nich występuje także we wspomnianych tabletkach), np.: kwas stearynowy, wyciągi z rumianku, lawendy, szałwii, olejki z awokado czy jojoby. I choć rzeczywiście mogą one poprawić kondycję skóry na piersiach, nieco je podnieść i ujędrnić, to nie spowodują, że urosną, jak dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czy zatem sposób na naturalne powiększenie piersi w ogóle istnieje? Czy kobieta pragnąca cieszyć się obfitszym biustem skazana jest na implanty? Nie! Poza operacją, istnieje także inny, bardziej naturalny sposób.

Lipotranfer – czyli jak naturalnie powiększyć biust za pomocą własnego tłuszczu!

Lipotransfer (inaczej lipofilling) jest naturalną metodą modelowania sylwetki. Pozwala zredukować oznaki starzenia się organizmu, pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej i odwrotnie – umieścić ją tam, gdzie akurat jej brakuje. Lipotransfer doskonale nadaje się także do powiększania piersi. Co ważne, jest to metoda bezpieczna, ponieważ do zabiegu wykorzystuje się autologiczną tkanką, czyli pochodzącą z ciała pacjentki. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na wszczepiony materiał jest więc wyeliminowany. Autologiczna tkanka tłuszczowa, użyta do lipotransferu, składa się z wyselekcjonowanych komórek tłuszczowych (adipocytów). Zawierają one liczne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną. W zależności od własnych potrzeb kobieta może więc wygładzić zmarszczki, wypełnić policzki, powiększyć usta, piersi, poprawić owal twarzy i jednocześnie pozbyć nadmiaru tłuszczu z miejsca, z którego został pobrany. Przeczytaj więcej o lipotransferze >>

Jeśli więc zastanawiasz się, jak naturalnie powiększyć biust, masz do wyboru kilka opcji. Pomóc mogą Ci ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, masaże oraz zimne prysznice. Na rynku dostępne są również preparaty ziołowe, które poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną, mogą poprawić wygląd piersi. Żadna z tych metod nie zwiększy jednak ich rozmiaru. Taką możliwość dają wyłącznie implanty lub bardziej naturalny i bezpieczniejszy lipotransfer, który polega na wypełnieniu piersi autologicznym koncentratem tłuszczowym pochodzącym od pacjentki.

 


Marzysz o większym i jędrniejszym biuście? Umów się na wizytę w Lipoline!
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl