renuvion

Renuvion – zapomnij o wiotkiej skórze dzięki plazmie!

17 marca 2022

Ciąża lub odchudzanie sprawiły, że Twoja skóra – kiedyś jędrna i elastyczna – pomarszczyła się i zwiotczała? Chciałabyś być zadowolona ze swojego wyglądu, w końcu zgubiłaś tyle nadprogramowych kilogramów. Jednak widok obwisłej skóry na brzuchu, udach czy ramionach wprawia Cię w rozpacz. Jest na to rada! Zabieg Renuvion szybko i bezpiecznie ujędrni i wygładzi Twoją skórę.

Dlaczego skóra po ciąży lub odchudzaniu wiotczeje?

Zacznijmy od tego, że jest to zjawisko zupełnie naturalne. Skóra kobiet w ciąży lub osób otyłych jest mocno naciągnięta. Inaczej nie mogłaby pomieścić nadmiaru tkanki tłuszczowej czy rozciągającej się macicy. Po porodzie lub w wyniku gwałtownego odchudzania się, naciągnięta skóra nie jest już w stanie wrócić do pierwotnych rozmiarów. Pozostaje więc duża ilość wolnej przestrzeni, która daje efekt w postaci obwisłej skóry. Kiedyś usuwało się ją wyłącznie chirurgicznie. Dziś dzięki medycynie estetycznej i całej gamie małoinwazyjnych zabiegów ujędrniających operacja nie jest już konieczna.

Renuvion – pierwszy taki zabieg na świecie!

Zabieg Renuvion stanowi unikalne połączenie zimnej plazmy (helowej) z falami radiowymi (RF). Dzięki temu działa wielokierunkowo. Tnąc, koagulując i poddając ablacji tkanki, napina i ujędrnia skórę, modeluje sylwetkę, eliminuje zmarszczki, przebarwienia czy blizny oraz scala tkanki po zabiegu liposukcji. Mimo że jest to zabieg małoinwazyjny, to efekty, jakie możemy dzięki niemu osiągnąć są porównywalne do efektów uzyskiwanych chirurgicznie. Jest więc z jednej strony skuteczny, a z drugiej nie wiąże się z długą rekonwalescencją, co stanowi jego niewątpliwą zaletę. Renuvion rozwiązuje wiele problemów estetycznych, takich jak:

  • wiotka skóra,
  • szorstka skóra,
  • zmarszczki i bruzdy,
  • przebarwienia,
  • utrata elastyczności skóry.

Renuvion – jak to działa?

Hel zostaje podgrzany przez fale radiowe, co powoduje, że zamienia się w plazmę. Obserwujemy wiec podwójny efekt termiczny – tkanki są podgrzewane i schładzane jednocześnie. W ten sposób dochodzi do mikrouszkodzeń skóry i uruchomiania w niej procesów naprawczych. Wygenerowana energia działa jednak wyłącznie na włókna kolagenowe, w żaden sposób nie naruszając okolicznych tkanek. Dzięki Renuvion możemy uzyskać tak naprawdę dwojakie efekty. Zimna ablacja złuszcza naskórek i tym sposobem „zmusza” skórę do szybszej odbudowy. Ponadto obkurcza włókna kolagenowe i pobudza do produkcji nowych. Skóra staje się gładka, jędrna i napięta. Znikają z niej także inne niedoskonałości, takie jak przebarwienia, zmarszczki czy blizny.

Jak przeprowadzany jest zabieg Renuvion?

Po podaniu miejscowego znieczulenia lekarz wykonuje niewielkie, ok. 3 mm nacięcia w skórze, przez które wprowadza specjalną sondę. Generuje ona energię, która oddziałuje bezpośrednio na tkanki. W zależności od obszaru podanego zabiegowi cała procedura trwa od 30 do 60 minut. Pierwsze efekty widać niemal od razu, a już po kilku miesiącach kobieta może cieszyć się piękną, gładką skórą. Za pomocą Renuvion można wymodelować praktycznie każdą część ciała, a uzyskane rezultaty są długotrwałe i zgodne z oczekiwaniami pacjentów.

A co po zabiegu?

A po zabiegu będziesz mogła od razu wrócić do pracy i codziennej aktywności. Przez kilka dni obszar poddany obkurczaniu może być jedynie lekko obolały i opuchnięty. Poza tym Renuvion nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Zalecany jest jedynie oszczędny tryb życia przez kilka kolejnych dni oraz noszenie specjalnej bielizny uciskowej przez 4 tygodnie.

Podsumowując, dzięki innowacyjnemu połączeniu plazmy helowej z technologią fal radiowych (RF), Renuvion jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy szybko i skutecznie napiąć i ujędrnić skórę lub zespolić tkanki po zabiegu liposukcji. Jest to zabieg bezpieczny, dający długotrwałe efekty i może stanowić alternatywę dla innych, bardziej inwazyjnych metod liftingujących.


Chcesz pozbyć się wiotkiej, pomarszczonej skóry na brzuchu, udach czy ramionach! Umów się na konsultację ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl