usuwanie zmian

Usuwanie zmian skórnych

LASER FRAKCYJNY CO2

Brodawki, włókniaki, pieprzyki – stanowią problem estetyczny, ale mogą też okazać się groźne. 

Zmiany skórne stanowią niewątpliwie problem estetyczny, a umiejscowione w niektórych miejscach powodują także dyskomfort.

Szczególnej uwagi wymagają znamiona barwnikowe, gdyż w przyszłości mogą przekształcić się w nowotwór. Nawet niegroźne znamiona, jeśli narażone są na ciągłe otarcia, mogą okazać się groźne.

Nie należy zatem lekceważyć żadnej zmiany skórnej.

Czas zabiegu
20-30 min
Czas rekonwalescencji
brak
Liczba zabiegów
1
Wykonuje
lekarz
Rodzaj znieczulenia
miejscowe

Wskazania do zabiegu

  • Znamiona barwnikowe
  • Brodawki
  • Włókniaki
  • Prosaki
  • Kłykciny kończyste
  • Punkty rubinowe

Laserowe usuwanie znamion nie powinno być stosowane w przypadku zmian złośliwych lub gdy istnieje podejrzenie zmiany nowotworowej. Wówczas zalecane jest chirurgiczne usunięcie zmiany i wykonanie badania histopatologicznego.

Przebieg zabiegu

Obszar poddawany zabiegowi zostaje zdezynfekowany, a następnie znieczulony.

Następnie lekarz przykłada głowicę lasera. W zetknięciu ze skórą światło lasera absorbowana jest przez wodę zawartą tkankach. W rezultacie dochodzi do odparowania zmiany skórnej do poziomu zdrowej tkanki oraz wytworzenia strefy koagulacji. W trakcie zabiegu rana nie krwawi.

 

Po zabiegu

W miejscu usuniętej zmiany powstaje strupek, który odpada samoistnie po 1-3 tygodniach.

Efekt

Zmiany skórne znikają całkowicie, nie pozostawiając śladów i blizn.

Zabieg jest jednorazowy. Jedynie w przypadku większych zmian konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Technologia

Laser frakcyjny CO2 MonaLisa Touch

Laser frakcyjny CO2 MonaLisa Touch firmy DEKA to wysokiej klasy urządzenie przeznaczone do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej i dermatologii. Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera MonaLisa Touch są minimalnie inwazyjne i całkowicie bezpieczne. W trakcie zabiegu energia lasera skupiona jest jedynie na zmienionych chorobowo tkankach, dzięki czemu okoliczna, zdrowa tkanka pozostaje nienaruszona.

MonaLisa Touch to wielofunkcyjne urządzenie, które obsługuje różne typy końcówek zabiegowych. Zabiegi laserem MonaLisa Touch przynoszą znakomite efekty w zakresie odmładzania narządów intymnych, w leczeniu nietrzymania moczu, rewitalizacji i liftingu pochwy, jak również w usuwaniu blizn i rozstępów oraz zmian skórnych.

Koszt zabiegu

Laserowe usunięcie zmian skórnych od 200 zł*

*Cena uzależniona od wielkości powierzchni zabiegowej lub ilości zużytego preparatu.

Złap okazję

Chcę być na bieżąco z ofertami specjalnymi
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Gyncentrum Clinic Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Gyncentrum Clinic Sp. z o.o. "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Akceptuję politykę prywatności (https://lipoline.pl/polityka-prywatnosci/)

UMÓW SIĘ
NA WIZYTĘ

ON-LINE

ZOBACZ RÓWNIEŻ