Płaski brzuch po ciąży

Płaski brzuch po ciąży – challenge młodej mamy

13 czerwca 2018

„Im większy tym lepszy – aż do porodu. Podczas ciąży z zachwytem przyjmowałam komplementy o dużych rozmiarach mojego brzucha. „Będzie dorodny chłopak” – to mnie cieszyło na tyle, że ani przez chwilę nie pomyślałam o tym, jak ciężko będzie doprowadzić brzuch i talię do stanu, który był mi znany z czasów przed dwiema kreskami.I jak jest? Trzy miesiące po porodzie, kiedy wyrwałam się na zakupy bez dziecka, zaproszono mnie do kasy z pierwszeństwem. Jak się czuję? Okropnie. Ale basta z marudzeniem, zabieram się za siebie.”

Brzuch po ciąży – wisząca prawda

Wcześniej czy później… pamiątka po ciąży zniknie. Po porodzie obwody brzucha zmniejszają się z dnia na dzień. To z powodu spadającej wagi oraz obkurczającej się macicy. Jej powrót do pierwotnych rozmiarów może przez parę tygodni dawać się we znaki poprzez bolesne skurcze. Kiedy mija połóg, oczekujesz od siebie i swojego wyglądu więcej.

Jakie to rozczarowanie, kiedy zamiast napiętego brzucha zobaczyłam w lustrze nieestetyczny fałd skórny. Jak znane gwiazdy to robią, że w 6 tygodni po porodzie mogły bez kompleksów wskoczyć w bikini?! Czy mam mieć do siebie pretensje, coś zaniedbałam? – to częste pytanie pacjentek Lipoline. Odpowiedź jest złożona, ale motywująca…

Na stan skóry po ciąży ma wpływ wiek, tryb życia, który pacjentka prowadzi przed ciążą, liczba ciąż oraz predyspozycje genetyczne. Podczas ciąży jak i po jej zakończeniu, władzę nad naszym organizmem przejmują hormony. Stąd bliska droga do metabolizmu, zachcianek żywieniowych itp. Nie ma jednego, prostego sposobu na odzyskanie zgrabnego brzucha po ciąży. Natomiast, jeżeli postanowisz o niego zawalczyć, mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Aby sexy mamą być…

Nie jest łatwo, ale to wykonalne. Podstawowa rada dotyczy akceptacji zmian, które zaszły w Twoim życiu i ciele. Możesz już nie mieć czasu i motywacji na poranny makijaż. Jeżeli jednak się zdecydujesz i zrobisz go symbolicznie, a dodatkowo na chwilę wyskoczysz z dresów na rzecz przewiewnej sukienki, poczujesz się lepiej!

Do sedna: jak spalić tkankę tłuszczową, osadzoną w pasie brzusznym?
Dyscyplina i cierpliwość to dewiza w walce o piękny brzuch. On jest lustrem naszych nawyków żywieniowych i odzwierciedleniem trybu życia. Zatem, co możesz zrobić dla swojego brzucha?

1. Uaktywnij się

Nie mamy na myśli wykupienia karnetu na siłownię. Bieżnia to ‘bułka z masłem’ przy spacerze pod górę z wózkiem, który waży nawet ponad 10 kg. W miarę możliwości spróbuj aktywnie wykorzystywać czas. Postaw na spacery. To z korzyścią dla Ciebie i dziecka, które przy odrobinie szczęścia utnie sobie w wózku drzemkę. To doskonała okazja na wykonanie podczas przechadzki krótkiej serii ćwiczeń. Kilka przysiadów, pompek z podparciem, pajacyki. Na YouTube znajdziesz wiele lekkich treningów, które możesz wykonać na powietrzu, jednocześnie nie spuszczając dziecka z oczu. Jeżeli jesteś świeżo upieczoną mamą, upewnij się, które ćwiczenia na pewno Ci nie zaszkodzą! Najczęściej po ciąży zalecana jest gimnastyka rozciągająca kręgosłup, mięśnie piersiowe i pośladkowe. To genialny start! Poza ćwiczeniami rozciągającymi, postaw na te, które poprawią Twoje krążenie. Kobiety, które postawiły na aktywność fizyczną w ciąży mają zdecydowanie łatwiej, stąd trend na promowanie zajęć grupowych dla ciężarnych – ich powrót do formy jest znacząco szybszy. Dlatego, jeżeli czytasz ten tekst planując ciążę, bądź oczekując dziecka, warto rozważyć…

2. Jedz zdrowo!

Życiowa prawda jest taka, że z niemowlęciem ciężko coś zaplanować, a już ostatnie o czym myślisz, to o swoich posiłkach. A kiedy maleństwo zaśnie lub da Ci na chwilę odpocząć, Ty sięgasz po artykuły spożywcze, które masz pod ręką. Nasz organizm jest tak skonstruowany, że chce w szybkim czasie zaspokoić potrzeby. Dlatego intuicyjnie sięgasz po węglowodany. To normalne! Zadbaj, aby były wartościowe i towarzyszyły im warzywa. Jeżeli nie ma przeciwskazań, stosuj dietę opartą na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Produkty te nie powodują dużego skoku cukru we krwi, dzięki czemu organizm pobiera energię ze zgromadzonych zapasów tłuszczu. Stabilny poziom cukru zapobiega również napadom głodu. Wybierz wszelkiego rodzaju kasze, dziki ryż, warzywa, jajka, pieczywo razowe. Pij wodę! Prawidłowe nawodnienie organizmu zapobiega gromadzeniu się płynów w tkance podskórnej, co optycznie dodaje nam kilogramów. Jeżeli karmisz piersią, warto omówić dietę z ginekologiem lub doradcą laktacyjnym.

3. Postaw na codzienną pielęgnację

Będzie świetnie i z korzyścią dla Twojego brzucha, jeżeli uda Ci się wygospodarować czas na masaże z użyciem szorstkiej gąbki. Stosuj naprzemiennie natryski ciepłą i zimną wodą i używaj balsamów poprawiających jędrność skóry. Dzięki tym zabiegom poprawisz ukrwienie i kondycję skóry, co pozytywnie przełoży się na wygląd brzucha.

4. Odwiedź klinikę medycyny estetycznej

W walce o płaski brzuch idealnym uzupełnieniem do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej będą zabiegi, które proponują gabinety medycyny estetycznej.
„Panie po porodzie odwiedzają Lipoline nie tylko w pogodni na pięknym ciałem. Istotny jest dla nich czas dla siebie, spokój, chwila rozmowy. Dbamy, aby pacjentki mogły opuścić nasz gabinet ukontentowane i zrelaksowane. Zabiegi, których efekty są widoczne od razu gołym okiem, sprawiają, że opuszczają Lipoline zerkając w lustra. To jest satysfakcja i motywacja. Z opowieści wiemy, że poprawa samopoczucia przekłada się na relację z partnerem, większą cierpliwość do dziecka. Panie chętniej wychodzą z domu i szybciej wracają do życia towarzyskiego. To sprawia, że czuję się nie tylko jak kosmetolog, ale również cudotwórca” – mówi Kinga z kliniki Lipoline.
A konkretnie, które zabiegi polecamy na poprawę wyglądu brzucha?

Endermologia – wyszczupla, modeluje, redukuje cellulit

To masaż połączony z podciśnieniem. Po założeniu specjalnego kombinezonu, położysz się na wygodnym łóżku i przez 40 minut możesz odpoczywać. W tym czasie, specjalne urządzenie, rozmasowuje Twoje ciało kawałek po kawałku. Endermologia mobilizuje organizm i stymuluje naturalne procesy w nim zachodzące. To zabieg na całe ciało, więc poza brzuchem, zrobisz coś dobrego dla ud, pośladków, ale nie tylko… Endermologia poprawia krążenie, eliminuje toksyny z organizmu i rozluźnia mięśnie.

Liposukcja laserowa – szybko i skutecznie redukuje tkankę tłuszczową

Zabieg marzenie! W mgnieniu oka centymetry wybranej partii ciała zostaną zredukowane. Liposukcja laserowa polega na rozpuszczeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie nagromadziło się jej zbyt wiele. Dodatkowo, dzięki technologii wykorzystywanej w Lipoline, Twoja skóra staje się wzmocniona i napięta. Co więcej, zabieg liposukcji laserowej, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu, przy braku przeciwwskazań, możesz wrócić do domu i spełniać się w roli mamy.

Lipoliza iniekcyjna – trwała redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa wyglądu skóry

Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu „rozbicie” komórek tłuszczowych, które następnie rozkładane są w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Tym sposobem możesz pozbyć się około 4-5 cm w wybranym obwodzie.

ALMA HARMONY PRO iPIXEL/ LASER FRAKCYJNY eCO2 – usunie blizny i rozstępy z brzucha

Rozstępy na brzuchu, biodrach czy udach to bolączka wielu mam. Laser frakcyjny to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji rozstępów. Niezwykle wąska wiązka lasera działa precyzyjnie na zmienioną chorobowo skórę. Odpowiedzią organizmu jest wzmożona regeneracja skóry, a w rezultacie zanik blizn i rozstępów. W zależności od głębokości blizny, zabieg należy powtarzać co 4 tygodnie, aż do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

 


Młoda mamo, zrób coś dla siebie! Jeżeli nie czujesz się komfortowo w „pociążowej skórze”, zaproponujemy Ci zabiegi, które ujędrnią Twoje ciało, wysmuklą i odejmą centymetrów.
Jeżeli masz pytania:
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl