liposukcja katowice

Liposukcja laserowa BEZ OBAW

5 września 2018

Liposukcja kusi, gdy drakońskie diety i mordercze ćwiczenia zawodzą. Cóż, pozbyć się tłuszczu, bez większego wysiłku – brzmi kusząco! Mimo, że masz już dość swoich okrągłych bioder i fałdek na brzuchu, obawy przed zabiegiem biorą jednak górę? Niepotrzebnie! Nowoczesne metody wyróżniają się tym, że są mniej inwazyjne i bardziej bezpieczne niż powszechnie znana klasyczna liposukcja.

Dziś na tapetę bierzemy liposukcję laserową. Czego Pacjenci obawiają się najczęściej? Wyjaśniamy!

Bezpieczeństwo

Liposukcja laserowa to nowoczesna i bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Systemy laserowe, z których korzystają najlepsze kliniki medycyny estetycznej, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć do minimum powikłania około- i pozabiegowe. Wysoka energia emitowana przez laser rozpuszcza tkankę i dodatkowo koaguluje naczynia krwionośne, dzięki czemu krwawienie, obrzęk oraz ból są mniejsze. Jednak nawet najbardziej zaawansowane urządzenie w rękach nieodpowiedniej osoby może przynieść więcej szkód niż pożytku. Warto więc wykonanie liposukcji laserowej powierzyć doświadczonemu chirurgowi, specjalizującemu się w tego typu zabiegach.

Znieczulenie

Liposukcja laserowa to metoda, która w zdecydowanej większości przypadków odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przy tym rodzaju znieczulenia Pacjent pozostaje w pełni świadomy. Na życzenie Pacjenta lub gdy zabieg obejmuje rozległy obszar ciała, może zostać zastosowane znieczulenie ogólne dożylne krótkotrwałe. Czy jest się czego obawiać? Otóż nie! Lekarz wybiera rodzaj znieczulenia tak, aby zapewnić Pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu.

Efekty

Pierwsze rezultaty liposukcji laserowej widoczne są zaraz po zabiegu. Finalny wynik liposukcji osiąga się bowiem po około 6 miesiącach. Tyle czasu potrzeba, aby obszar poddany zabiegowi w pełni zagoił się i zregenerował. Należy pamiętać, że liposukcja jest ingerencją chirurgiczną. W związku z tym po zabiegu pojawia się obrzęk i opuchlizna, które ustępują po około 2-3 tygodniach. Następnie dochodzi do trzeciej fazy gojenia, czyli „obkurczania skóry”, której początkowo jest nadmiar. Proces ten kończy się po 4-6 miesiącach od zabiegu. Do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość. Istotne jest, aby w tym okresie wykonywać zabiegi wspomagające rekonwalescencję. Efekt liposukcji spotęgują także prawidłowa dieta oraz ćwiczenia, które pomogą utrzymać prawidłową masę ciała. Najważniejsze jednak jest, aby bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Trzeba także podkreślić, że liposukcja służy modelowaniu ciała. Nie jest metodą leczenia otyłości! Najlepsze efekty zabiegu uzyskują zatem osoby z prawidłową wagą, które chcą pozbyć się miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha, talii, ud, podbródka.

Rekonwalescencja

Liposukcja laserowa jest mniej inwazyjną metodą niż klasyczna liposukcja, a więc i czas rekonwalescencji jest o wiele krótszy. Zabieg liposukcji laserowej nie wymaga hospitalizacji. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu, a następnego do aktywności zawodowej i codziennych obowiązków.

Efekt jo-jo

Raz usunięta tkanka tłuszczowa nigdy nie wraca! Nie ma bowiem zdolności regeneracji. Należy jednak wiedzieć, że część komórek tłuszczowych pozostanie i mogą one w przyszłości nadmiernie się rozwinąć. Tłuszcz może się także odkładać w innych częściach ciała, niż te poddane zabiegowi. Aby więc efekt liposukcji był trwały, należy dbać o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Decydując się na zabieg warto więc pomyśleć o zmianie stylu życia (np. zadbać o odpowiednią dietę, zwiększyć aktywność fizyczną).

Ból

Poziom wrażliwości na ból jest kwestią indywidualną. O ile w trakcie zabiegu liposukcji laserowej Pacjent nie odczuwa bólu, gdyż jest pod wpływem środków znieczulających, o tyle po zabiegu dolegliwości bólowe mogą się pojawić. Są one związane z obrzękiem oraz gojeniem się obszaru, z którego został odessany tłuszcz. To zupełnie normalne zjawisko! Jednak leki przeciwbólowe bez recepty zazwyczaj skutecznie uśmierzają ból. Lekarz może także zalecić przyjmowanie antybiotyków, zapobiegających ewentualnym zakażeniom.

Blizny

Liposukcja laserowa wiąże się z wykonaniem niewielkiego, kilkumilimetrowego nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda nakierowująca strumień lasera na tkankę tłuszczową. Dobra wiadomość jest taka, że ślad po nacięciu jest praktycznie niewidoczny, a z czasem całkowicie zanika.

Obwisła skóra

Liposukcja laserowa to coś więcej niż tradycyjne odessanie tłuszczu. Nowoczesne lasery, takie jak Palomar SlimLipo 3D (https://lipoline.pl/liposukcja-laserowa/), nie tylko likwidują nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również wzmacniają i napinają skórę. To efekt termoliftingu, który powoduje obkurczenie skóry poprzez odbudowę włókien kolagenowych i wzmocnienie tkanek. Pacjent nie musi zatem obawiać się tzw. efektu obwisłej skóry, charakterystycznego dla klasycznej metody liposukcji.

Cena zabiegu

Liposukcja laserowa to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od partii ciała i wielkości obszaru zabiegowego. Pacjenci Lipoline, którzy chcą skorzystać z zabiegu liposukcji laserowej, nie obciążając przy tym budżetu domowego, mogą dokonać płatności w ratach. Dowiedz się więcej o systemie ratalnym w Lipoline >>

 

Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Można zatem śmiało powiedzieć, że liposukcja laserowa jest odpowiedzią na oczekiwania wymagających Pacjentów, dla których bezpieczeństwo i mała inwazyjność zabiegu są równie ważnymi kryteriami, co upragniona sylwetka.

 


Masz więcej pytań? Chcesz skonsultować swój problem z doświadczonym lekarzem, specjalizującym się w zabiegach liposukcji laserowej? Umów się na konsultację w Lipoline!
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl