Kiedy pierś piersi nierówna….

25 kwietnia 2018

Piersi. Dla jednych powód do dumy, dla innych źródło kompleksów. Która z nas nie chciałaby, aby były kształtne, jędrne i pięknie uniesione. Dla własnej pewności siebie i… bądźmy szczere – podziwu płci przeciwnej. Jak się okazuje wielkość i kształt piersi to nie jedyne kompleksy, z którymi muszą sobie radzić kobiety.

Zdarza się i to dość często, że piersi nie są takie same. Oprócz złego samopoczucia to również trudności z doborem bielizny i ubrań, czy dyskomfort w sytuacjach intymnych.

Prawda jest taka, że biust u większości kobiet nie jest idealnie równy. Niewielka asymetria to coś zupełnie normalnego, nie nastręczającego kłopotów. Kiedy jednak w grę wchodzi spora różnica wielkości, problem staje się przykry i uciążliwy. Na szczęście można sobie z nim poradzić.

Nowoczesne zabiegi chirurgii plastycznej są skuteczną metodą, dzięki której pożegnasz się z asymetrią raz na zawsze!

Asymetria piersi – dlaczego ją mam?

Pełny rozwój piersi trwa około 4-6 lat. Ich wielkość i kształt zmieniają się natomiast całe życie. Asymetria może być więc wadą powstałą w okresie dojrzewania, kiedy jedna pierś ukształtowała się szybciej od drugiej. Może również pojawić się np. w okresie laktacji i karmienia piersią, kiedy maluszek „faworyzuje” jedną z piersi. Zmiany w wyglądzie naszego biustu mogą również pojawić się w okresie menopauzy lub znacznych wahań wagi ciała.

Jeśli należysz do kobiet, których różnica w wyglądzie biustu przekracza jeden rozmiar i nie czujesz się z tym dobre, możesz przywrócić mu idealne proporcje. Metod jest wiele. Mniej lub bardziej inwazyjne. W trakcie konsultacji w klinice medycyny estetycznej specjalista omówi z Tobą Twoje oczekiwania i wspólnie ustalicie, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne. My skupimy się na dwóch zabiegach, które nie wymagają specjalnych implantów i dają zauważalny, naturalny efekt.

Aquafilling – powiększanie biustu żelem

Jedną z metod, dzięki której możesz pozbyć się problemu asymetrycznych piersi jest wypełnienie ich… żelem soli fizjologicznej! To niechirurgiczna metoda modelowania kształtu i wielkości biustu. Jest również doskonałą alternatywą dla Pań, które chcą poddać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Naturalnie i bez blizn

Aquafilling to zabieg, do którego wykorzystuje się żel hydrofilowy, który w 98% składa się z soli fizjologicznej. Preparat jest bardzo elastyczny i łatwo wbudowuje się w tkanki. Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą igły odpowiedniej ilość żelu. Dzięki temu nie ma ryzyka powstania nieestetycznych i dużych blizn. Kiedy strupek po wkuciu odpadnie, nie ma po nim śladu. Efekty powiększania piersi metodą Aquafillingu utrzymują się zazwyczaj nawet przez 8 lat. Piersi są miękkie w dotyku i nawet w pozycji leżącej układają się naturalnie.

Po zabiegu

Bezpośrednio po wykonanym Aquafillingu będziesz mogła wrócić do domu. Do normalnych, codziennych aktywności możesz wrócić po 24 godzinach. Co ważne! Rekonwalescencja jest krótka i bezbolesna. W jej trakcie powinnaś unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz uciskania piersi. Przez 3-4 tygodnie od zabiegu będziesz musiała nosić odzież modelującą. Zalecany jest też specjalny masaż biustu. Od lekarza dowiesz się, jak należy go wykonywać poprawnie

Lipotransfer – powiększanie biustu własnym tłuszczem

Druga metoda, skuteczna w walce z asymetria piersi, o której warto wspomnieć to lipotransfer. Dzięki niemu może nieco przychylniej spojrzysz na Swój … tłuszczyk. Polega on bowiem na modelowaniu piersi własnym tłuszczem! Tłuszcz pobrany z tzw. depozytów tłuszczowych, czyli miejsc, gdzie masz go w nadmiarze (uda, plecy, brzuch) zostaje wszczepiony w jedną lub obie piersi.

Jak przebiega lipotransfer?

Pierwszy etap to liposukcja, czyli odessanie tłuszczu przy pomocy specjalnych kaniul. Następnie odessany materiał zostaje odpowiednio przygotowany dzięki czemu możliwe jest uzyskanie koncentratu zawierającego pełnowartościowe komórki tłuszczowe. Ostatnim etapem jest wszczepienie uzyskanego materiału tłuszczowego w interesujące nas miejsce, czyli w tym przypadku w piersi.

Liczy się efekt

Efekt, jaki uzyskasz dzięki lipotransferowi jest naturalny. Piersi są pełniejsze, symetryczne i zachowują swój naturalny kształt. Dzięki temu, że do powiększania piersi została użyta własna tkanka tłuszczowa, ryzyko wystąpienia alergii czy odrzucenia przeszczepu w zasadzie nie istnieje. Przy racjonalnej diecie i aktywności fizycznej oraz odpowiedniej pielęgnacji ciała zapomnisz, że miałaś asymetryczne piersi na wiele lat.

 


Twoje piersi są asymetryczne i nie czujesz się z tym dobrze? Umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej Lipoline.  Wspólnie ustalicie, jak poradzić siebie z tym problemem!
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl