Jeżeli liposukcja, to tylko laserowa!

24 lipca 2017

Słowo liposukcja nasuwa Ci na myśl nieprzyjemne skojarzenia? Nic dziwnego! Powszechnie jest ono kojarzone ze skalpelem, krwią i komplikacjami. Całości dopełniają nieestetyczne szwy. Poznaj alternatywę!

Liposukcja laserowa jest odpowiedzią na nielubiany nadmiar tkanki tłuszczowej. Postęp technologiczny w medycynie estetycznej daje nowe możliwości, które nie mają nic wspólnego z powyższą wizją. W nowoczesnych klinikach prym w poprawianiu urody i modelowaniu sylwetki wiodą lasery.

Czy należy się obawiać liposukcji laserowej? Jak długo trwa zabieg? Czy efekty są widoczne od razu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Lasery stanowią doskonałą alternatywę tradycyjnej liposukcji, która wiąże się z wielogodzinną ingerencją chirurgiczną, niejednokrotnie wymagającą znieczulenia ogólnego, długą rekonwalescencją oraz możliwością wystąpienia częstszych powikłań około i pooperacyjnych.

Zabieg liposukcji laserowej przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i w zależności od partii ciała trwa on zaledwie 20-60 min. Również okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy – pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Najpóźniej po dwóch dniach jest zdolny do wykonywania swoich codziennych czynności.

Liposukcja laserowa to w pełni bezpieczny i skuteczny sposób pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest szczegółowym postępowaniem kwalifikacyjnym, na który składa się wywiad z pacjentem oraz wykonanie zestawu badań zleconych przez lekarza podczas konsultacji. Jeżeli nie wystąpią przeciwwskaznia pacjenta od wymarzonej sylwetki dzielą minuty!

Po pozytywnej kwalifikacji lekarz obrysowuje obszar zabiegowy, wykonuje zdjęcia całej sylwetki oraz partii ciała poddawanej zabiegowi. Liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, które podaje się pacjentowi bezpośrednio przed zabiegiem.

Następnie lekarz robi minimalne, na ok. 2 mm, nacięcie umożliwiające wprowadzenie sondy, którą nakierowuje strumień lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Fala lasera równomiernie rozgrzewa i rozpuszcza tłuszcz. Następnie za pomocą końcówki odsysającej tłuszcz zostaje usunięty.

Najnowocześniejsze lasery, takie jak Palomar SlimLipo 3D, posiadają dodatkową falę, która oddziałuje bezpośrednio na tkankę skórną wzmacniając ją i odbudowując włókna kolagenowe. Dzięki temu skóra staje się jędrna, a kontury sylwetki wyraźniejsze. Połączenie działania dwóch fal to obecnie najbardziej nowatorska, skuteczna i bezpieczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej.

Po zakończonym zabiegu na obszar zabiegowy nakłada się specjalne ubranie uciskowe. Należy je nosić przez ok. 2 tygodnie. Dzięki temu, że liposukcja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym hospitalizacja nie jest wymagana, a pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności zasadniczo od razu.

Efekty liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa pozwala natychmiastowo i skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej, pozostawiając skórę wygładzoną i ujędrnioną. Na ogół pacjentom wystarczy jeden zabieg. Zdarza się czasem, że liposukcję należy ponowić. Dzieje się tak wówczas, gdy konieczne jest odessanie znacznej ilości tkanki tłuszczowej. Szczegółowy plan postępowiania zostaje pacjentom przedstawiony przez lekarza na konsultacji.

 


Zainteresował Cię ten zabieg?
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ