Chirurgiczne możliwości powiększania piersi

7 sierpnia 2017

Jak się okazuje, możliwości powiększenia piersi jest wiele. Przedstawiamy te najbardziej innowacyjne i cieszące się dużą popularnością. W trendach w powiększaniu biustu coraz ważniejsza staje się naturalność i szybki powrót do codziennych obowiązków po zabiegu. To dobra wiadomość dla Pań, które zastanawiają się nad tego typu zabiegiem, ale obawiają się ewentualnych powikłań i długotrwałej rekonwalescencji.

Zestawiamy poniżej trzy różne metody: Lipotransfer, Aquafilling oraz popularne „silikony”.

Powiększanie piersi własną tkanka tłuszczową

To wspomniany Lipotransfer (lipofilling). Jest metodą umożliwiającą powiększenie i wymodelowanie biustu własnym tłuszczem pobranym z tzw. depozytów tłuszczowych – ud, brzucha czy pleców. Dzięki autologicznemu przeszczepowi tkanki tłuszczowej nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia alergii lub odrzucenia przeszczepu. Dodatkowo efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu.

Lipotransfer zyskuje na popularności przede wszystkim dzięki naturalnemu efektowi, bez wrażenia sztuczności. Piersi są pełniejsze i większe, a jednocześnie zachowują swój naturalny kształt. Paniom chcącym powiększyć biust o kilka miseczek zaleca się powtórzenie zabiegu. Wszczepienie bowiem jednorazowo zbyt dużej ilości własnego tłuszczu może spowodować m.in. jego nierównomierne ułożenie. Pomiędzy kolejnymi seriami należy zachować min. 3 miesięczne przerwy.

Liposukcja należy do zabiegów małoinwazyjnych. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa nie dłużej niż 4 godziny. Do domu wraca się jeszcze tego samego dnia. Przez dwa tygodnie od zabiegu należy nosić odzież modelującą, unikać wysiłku fizycznego oraz uciskania operowanego miejsca. Jest to metoda dająca długotrwałe efekty, utrzymujące się przez wiele lat.

Powiększanie piersi przez wstrzyknięcie naturalnego żelu

Aquafilling, bo o nim mowa, jest nowoczesnym preparatem, który może być zastosowany do powiększania i modelowania piersi. Żel składa się w 98% z soli fizjologicznej, a więc substancji naturalnie występującej w ciele człowieka. Jego wykorzystanie stanowi bardzo skuteczną alternatywę dla chirurgicznej korekcji niedoskonałości.

Aquafilling polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości żelu do tkanki miękkiej za pomocą igły, dzięki czemu nie wiąże się z powstawaniem nieestetycznych blizn. Piersi poddane temu zabiegowi wyglądają naturalnie, a żel umieszczony w piersi jest praktycznie niewyczuwalny.

Aquafilling jest metodą mało inwazyjną. Pacjentka wychodzi do domu bezpośrednio po zabiegu, a powrót do codziennych czynności może nastąpić już po 24 godzinach od zabiegu. Przez 3-4 tygodnie od zabiegu należy nosić odzież modelującą, masować biust zgodnie z zaleceniami lekarza, unikać wysiłku fizycznego oraz uciskania operowanego miejsca. Rekonwalescencja jest niezwykle krótka i bezbolesna, a efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj nawet przez 8 lat..

Powiększenie piersi ‚klasycznym’ implantem

To wciąż najbardziej znane metody. Jednakże za ich popularnością stoi wiele niepowodzeń, które odprowadzają panie od pomysłu wykonania zabiegu. Dlaczego? Otóż powiększenie biustu klasycznym implantem wiąże się z wykonaniem poważnej operacji. Przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na umiejscowieniu implantów w gruczole piersiowym.

Implanty są ciałem obcym dla organizmu kobiety, dlatego możliwa jest reakcja alergiczna lub odrzucenie implantu. Wówczas konieczne jest jego usunięcie. Zdarzają się również przypadki pęknięcia implantu samoistnego lub w efekcie mocnego uderzenia np. podczas wypadku samochodowego.

Po operacji konieczna jest hospitalizacja przez co najmniej 2 dni, podczas których dotkliwy ból jest łagodzony przez dożylne środki przeciwbólowe. Ból po operacji i wynikające z niej ograniczenia powodują, że Panie coraz częściej wybierają naturalną alternatywę. Należy podkreślić, że ostateczny efekt wszczepienia implantu widoczny jest dopiero po upływie roku od operacji.

Implant pozostaje w piersi do końca życia, jednak ze względu na zmiany kształtu piersi wraz z biegiem lat, pacjentka może odczuwać potrzebę jego zmiany i dopasowanie do obecnego kształtu biustu.

Czym kierować się przy wyborze metody powiększenia biustu?

Spontaniczna odpowiedź każdej z Pań zabrzmi „bezpieczeństwem”. Medycy podpisują się pod tym rękoma! Podpowiada to również zdrowy rozsądek. Jednakże w praktyce często o sposobie oraz miejscu zabiegu decyduje cena, rekomendacja koleżanki i internautek. Warto przeanalizować przedstawione powyżej możliwości i skonsultować je z lekarzem podczas konsultacji.

Indywidualne podejście i dokładne omówienie przebiegu zabiegu, ryzyka z nim związanego oraz efektów, dadzą Ci pełen obraz tego, co dla Ciebie i Twoich piersi będzie najlepsze. Za wspomnianym bezpieczeństwem kryje się doświadczenie lekarza, zaplecze medyczne oraz wsparcie psychologiczne. Pamiętaj o tym dokonując wyboru!

 


Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Chciałabyś wybrać najlepszy dla siebie?
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ