Kwas hialuronowy – najbardziej przyjazny i naturalny, a zarazem niesamowicie skuteczny wypełniacz zmarszczek

10 pytań o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

11 maja 2018

Właśnie zobaczyłaś świetną komedię romantyczną i zastanawiasz się, jakim cudem Twoja ulubiona aktorka nie zdradza wyglądem swojego wieku? Jak to się stało, że czas się dla niej zatrzymał się w miejscu, a Ty codziennie walczysz z oznakami starzenia?

W dużej mierze jej promienna twarz to zasługa całego sztabu stylistów oraz perfekcyjnego make-up’u. Możesz chyba śmiało założyć, że owa gwiazda nie stroni od klinik medycyny estetycznej. Wśród zabiegów, które wiodą prym w niwelowaniu oznak starzenia znajdują się wypełniacze. Dzisiaj pod lupę bierzemy ten najbardziej przyjazny i naturalny, a zarazem niesamowicie skuteczny, czyli KWAS HIALURONOWY.

Specjalnie dla Ciebie specjalista medycyny estetycznej Lipoline odpowie na 10 najczęściej zadawanych przez pacjentki pytań. Jeżeli nasuną Ci się kolejne, napisz, zadzwoń lub po prostu nas odwiedź! Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości.

1.Dlaczego kwas hialurowowy uznawany jest za najlepszy, najbardziej naturalny wypełniacz?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w Twoim organizmie! Największą ilość tego kwasu, bo aż 50%, znajduje się w skórze. Pozostała część jest obecna m.in w gałkach ocznych, płynie łzowym czy Twoich stawach.

Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, które sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona i elastyczna. Niestety, mamy złe wieści! Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w Twoim ciele maleje. To bezpośrednio przekłada się na starzenie skóry.

Z kolei dobra wiadomość jest taka, że ten proces jest odwracalny! Młody wygląd skóry możesz uzyskać decydując się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym w Klinice Medycyny Estetycznej Lipoline.

2. Jak dokładnie działa kwas hialuronowy?

Przede wszystkim nawilża i nawadnia tkanki. Co bardzo ważne, stymuluje on powstawanie nowych fibroblastów oraz aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu. Te odpowiadają za elastyczność skóry, a stąd o jeden krok do jej młodego wyglądu.

3. Kto w Lipoline wykonuje zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

W Klinice Medycyny Estetycznej Lipoline zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykonują lekarze dermatolodzy, eksperci medycyny estetycznej. To specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą.

Wybierając miejsce, w którym zdecydujesz się wykonać zabieg, zawsze zwróć uwagę, czy personel posiada odpowiednie kwalifikacje. To dla Twojego bezpieczeństwa! Negatywne opinie i informacje o zagrożeniach i niezadawalających, czasem wręcz odrażających rezultatach zabiegu, wynikają z eksperymentowania oraz oddawania się w ręce osób, które nie są uprawnione do wykonywania procedur kosmetologicznych.

4. Jakie obszary mogę odmłodzić i poprawić dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy doskonale zdaje egzamin w eliminowaniu oznak starzenia w najbardziej newralgicznych okolicach twarzy. Wymienimy je:

 • skronie
 • ciecie pod oczami
 • lwia zmarszczka
 • kurze łapki
 • kości policzkowe i policzki
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • usta
 • kącik ust
 • szyja
 • dekolt
 • dłonie

5. Czy zabieg jest bezpieczny?

Jak już wspominaliśmy, najważniejsze, aby zabieg został wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Iniekcja z wykorzystaniem kwasu hialuronowego może być wykonana wyłączenie przez lekarza. To dla Ciebie największa lokata bezpieczeństwa.

Kolejną istotną informacją, która może uspokoić Twoje obawy jest fakt, iż kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Klinika Lipoline korzysta ze sprawdzonych, certyfikowanych wypełniaczy.

6. Co jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego?

Po pierwsze, przed wykonaniem zabiegu Lekarz Lipoline przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. To, by poznać zarówno Twoje oczekiwania oraz ewentualne przeszkody do wykonania zabiegu. Wymienimy ogólne przeciwskazania, natomiast pamiętaj, że zawsze do decyzji o wykonaniu zabiegu należy podejść indywidualnie!

Nie zaleca się zabiegu, jeżeli:

 • cierpisz na choroby nowotworowe
 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią
 • jesteś przeziębiona lub chora
 • w miejscu wykonania zabiegu Twoja skóra jest podrażniona lub wystąpił na niej stan zapalny lub infekcja.

7. Jak długo będę musiała czekać na efekty zabiegu kwasem hialuronowym?

I to jest najlepsze! Efekt widoczny jest bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Uprzedzamy, że po zabiegu pojawi się niewielka opuchlizna. Ale spokojnie! Ta zniknie po kilku dniach. Wówczas będziesz mogła pochwalić się końcowym efektem. Zazwyczaj to jest WOW!

8. Jak długo będę się cieszyć efektem wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

Jeżeli zabieg jest wykonany prawidłowo, efekt utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy. To, jak długo utrzymuje się efekt zależy między innymi od rodzaju użytego kwasu. W Lipoline stosujemy kwasy usieciowane, częściowo usieciowane oraz nieusieciowane. Czym się różnią? Już tłumaczymy różnice między kwasami oraz ich zastosowanie.

Tak więc, kwas usieciowany stosuje się w przypadku przywracania objętości twarzy, wolumetrii i wypełniania bruzd. Sprawdza się szczególnie w tych najbardziej wymagających zabiegach. W tym przypadku efekty utrzymują się ok. 2 lat.

Kwas częściowo usieciowany będzie idealny w sytuacji, gdy chcesz uzyskać efekt lekkiego, naturalnego wypełnienia niedoskonałości. Spłycisz nim drobne ubytki, a efektem będziesz się cieszyć ok. 1,5 roku.

Kwas nieusieciowany najlepiej sprawdzi się natomiast w przypadku skóry suchej, zmęczonej i wiotkiej. To ze względu na jego niepodważalne właściwości nawilżające. To świetny sposób, żeby natychmiast przywrócić skórze zdrowy i promienny wygląd. Taką promiennością będziesz mogła się pochwalić światu przez rok.

9. Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bolesny?

W Klinice Lipoline dbamy o komfort oraz samopoczucie pacjentek. Ponieważ wiemy, że Panie mają różną wrażliwość na ból, dostosowujemy się do potrzeb. Najczęściej miejsce, które będzie ostrzykiwane jest znieczulane kremem około 30 min. przed rozpoczęciem procedury. To czyni zabieg niemalże bezbolesnym.

10. Jaki jest czas rekonwalescencji i czy po zabiegu będę mogła od razu wrócić do codziennych zajęć?

Twoja skóra po zabiegu może być zaczerwieniona oraz opuchnięta, co jest wynikiem nakłuć. Po 2-3 dniach, te pozabiegowe ślady pójdą w niepamięć. Możesz je spokoje schować pod makijażem i wrócić do swoich zajęć. Zadbaj natomiast o to, aby w dniu zabiegu unikać intensywnych ćwiczeń oraz wahań termicznych. Właśnie dlatego zalecamy, by zrezygnować tego dnia z sauny czy solarium.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

 • jakie są wskazania do zabiegu?
 • jak przebieg zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego?
 • ile kosztują zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Zajrzyj tutaj: https://lipoline.pl/kwas-hialuronowy/

 


Jesteś zainteresowana zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym? Umów się na konsultację ze specjalistą Lipoline.
Zadzwoń: 32 506 59 66
Napisz: info@lipoline.pl